Update: Spaanse werkloosheid verder gedaald in juli
2 augustus 2013 - Het aantal geregistreerde werklozen in Spanje is in juli voor de vijfde maand op rij gedaald, de eerste keer sinds 2007 dat een daling vijf maanden op rij doorzet. Dit blijkt vandaag uit cijfers van het Spaanse ministerie van Arbeid.
In juli daalde het aantal werklozen vergeleken met juni met 64.866, ofwel een krimp van 1,36 procent tot 4,699 miljoen.
Over de afgelopen vijf maanden daalde het aantal werklozen met 341.408. Over de eerste zeven van maanden van het jaar wisten 8,242 miljoen Spanjaarden een baan te vinden, een groei van 3,34 procent op jaarbasis.
Vanwege het toerisme seizoen daalt normaliter de Spaanse werkloosheid rond de zomermaanden. Het ministerie geeft aan dat de afname van de werkloosheid in juli twee keer zo sterk is als normaliter in deze maand het geval is.