16 juli 2013 - De Amsterdamse beurs is dinsdag na zes sessies van plussen in het rood gesloten.
De AEX sloot 0,7 procent lager op 364,12 punten bij relatief lage volumes. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend lager. Zo verloor de Franse beurs ook 0,7 procent en eindigde de Duitse beurs 0,4 procent in het rood.
Vermogensbeheerder Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer meent dat de markt twijfelt en in afwachting is van de bedrijfscijfers.
De komende weken moet volgens Bender blijken of "het voorschot [dat beleggers namen] ook kredietwaardig is".
De cijfers van Goldman Sachs en vooral Johnson & Johnson waren vandaag meevallend. Coca Cola stelde teleur. Morgenochtend opent ASML als eerste Nederlandse blue chip de boeken.
Verder noemde Bender de economische cijfers uit Europa een domper. Zo daalde in Duitsland het vertrouwen in de economie en bleek de export ook flink afgenomen.
Lichtpuntje was volgens de vermogensbeheerder van Mercurius dat de Spaanse en Italiaanse export wel een stijging lieten zien.