1 juli 2013 - De Amsterdamse beurs is het nieuwe kwartaal goed begonnen. De AEX sloot de eerste handelsdag af op 347,37 punten en won daarmee 0,8 procent aan waarde. Ook de Franse beurs won 0,8 procent en de Duitse beurs steeg met 0,3 procent.
De beurzen profiteerden van meevallend economisch nieuws, meent André van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer.
De verschillende inkoopmanagersindexen voor de industrie lieten overwegend meevallende cijfers zien. Zo steeg de index voor de Amerikaanse industrie van 49,0 naar 50,9.
Daarbij is de angst voor het op korte termijn afbouwen van de stimuleringsprogramma's door de centrale banken volgens Van Eerden flink afgenomen.
"De [economische] cijfers waren goed, maar nu ook weer niet spectaculair", aldus Van Eerden.
Technisch ligt de AEX er volgens Michael Jabroer van Mijn-Effecten goed bij. De hoofdindex is volgens de handelaar goed op weg om de gap op 349,69 punten op te vullen, waarna er ruimte is richting de 353 punten.
Ook de beursexperts uit de SNS Beleggingsexperts enquête zijn positief gestemd voor juli. Maar liefst 69 procent van de deelnemers mikt op een hogere beurs voor deze maand. Corne van Zeijl van het SNS Nederlands Aandelenfonds noemde het optimisme "uitzonderlijk hoog". Volgens de experts moeten beleggers vooral letten op KPN en ING.