Fed zal minder gas geven, maar niet op de rem trappen – Bernanke
19 juni 2013 - De Federal Reserve zal waarschijnlijk later in het jaar de maandelijkse obligatieaankopen van 85 miljard dollar beginnen te matigen op basis van de verbetering van de economische vooruitzichten. Dit blijkt uit de persconferentie met Fed voorzitter Ben Bernanke naar aanleiding van het rentebesluit.
Medio 2014 kan kwantitatieve versoepeling – QE in het jargon van de markt – zelfs geheel stoppen.
Bij het rentebesluit verhoogde de Fed de groeiramingen voor 2014 en 2015 en gaf de centrale bank aan dat de neerwaartse risico's voor de economie en de arbeidsmarkt minder sterk zijn.
Tegen journalisten zei Bernanke onder de indruk te zijn hoe de economie het hoofd heeft weten te bieden aan de bezuinigingen die dit jaar zijn ingegaan.
De Fed voorzitter benadrukte dat een vermindering van kwantitatieve versoepeling afhankelijk is van hoe de economie en de economische vooruitzichten zich zullen ontwikkelen. Bernanke sloot een ophoging niet uit als er sprake is van tegenvallers.