Damrak vijfde dag op rij lager, Akzo onderuit na kwartaalcijfers
18 april 2013 - Het Damrak is donderdag voor de vijfde dag op rij lager gesloten na tegenvallende macrocijfers.
De AEX daalde vier honderdste procent tot 340,72 punten. Het merendeel van de Europese beurzen sloot daarentegen wel hoger.
Cees Smit van Today's Brokers weet het lagere slot van de Amsterdamse hoofdindex aan onder meer tegenvallende Amerikaanse macrocijfers. In Nederland drukte AzkoNobel volgens de handelaar het sentiment in de AEX. De huidige verliesreeks is onder andere te verklaren door de daling van de goudprijs, zo stelt Smit.
Vanmiddag bleken de aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten licht gestegen. Later in de middag drukten de tegenvallende Leading indicators en de Philedelphia Fed index de mondiale beurzen.
“Ene keer wordt het gesteund door bedrijfscijfers die beter dan verwacht zijn, maar de andere keer gaat het lager door macrocijfers”, concludeerde Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer. “Er is meer impuls nodig voor hogere beurzen dan bedrijfscijfers. Het is guur buiten”, aldus Bender, wijzend op tegenvallend macro-economisch nieuws.
Ten grondslag aan de verliesreeks van circa elf punten voor de Nederlandse hoofdindex ligt onder meer goud dat getroffen werd door een sell-off en tegenvallende macrocijfers uit China, die zorgen aanwakkerden over de groei van de wereldeconomie. Daarbovenop verlaagde het Internationaal Monetair Fonds de groeiramingen voor de wereldeconomie.