15 maart 2013 - De Amsterdamse beurs is vrijdag lager gesloten na een zouteloze sessie.
De AEX leverde 0,6 procent in op 353,68 punten. Op weekbasis noteerde de hoofdgraadmeter hoger, maar dit bleef beperkt tot minder dan een half procent.
Volgens Andre Brouwers van het Het Beleggingsinstituut is er sprake van topvorming en neemt de markt gas terug. Brouwers verwacht voor de komende week verschillende pogingen van de AEX om een nieuw jaarrecord neer te zetten, maar betwijfelt of dit lukt.
Ook vermogensbeheerder Ed Manie van Ortelius Wealth Management heeft weinig vertrouwen in een nieuw jaarrecord voor de AEX.
“Je zit tegen weerstand op 358 aan te kachelen”, aldus Manie die sprak van een "zouteloze sessie".
Ook voor de S&P500 Index spreekt Brouwers van een patroon van topvorming. De beleggingsexpert wacht feitelijk op een nieuwe top van rond de 1.580 punten om vervolgens short te gaan.
"Het bezit van de zaak is het einde van het vermaak", aldus Brouwers.
In de middaghandel kregen beleggers een tegenvallend bericht uit Amerika, waar het consumentenvertrouwen stevig daalde in een voorlopige meting, terwijl was gerekend op een lichte stijging.
Aan het einde van de handelsdag vindt de herweging van de indexen plaats. Boskalis verdwijnt uit de AEX en daarvoor in de plaats komt Imtech.