16 november 2012 - Het Damrak zal vanochtend naar verwachting licht lager openen nadat de AEX op donderdag een stevig verlies leed toen bleek dat de eurozone in een nieuwe recessie is beland. Beleggers blijven risico avers vanwege de naderende fiscal cliff in de VS.
Waarschijnlijk opent de AEX met een verlies van zo'n 0,1 procent na het 1,8 procent lagere slot op 324,76 punten, aan de onderkant van de bandbreedte waar de index sinds augustus in beweegt. Zou de AEX vandaag licht lager sluiten, dan zou de index een weekverlies lijden van ongeveer 2 procent.
De meeste Aziatische beurzen pakken vanochtend lichte winsten na het beperkte verlies gisteren op Wall Street. Uitzondering is Tokio, waar de Nikkei 2,2 procent hoger sloot op 9.024,16 punten. Het Japanse parlement is volgens lokale media ontbonden en analisten bij Nomura stellen dat een nieuwe door de LDP geleide regering de Bank of Japan onder druk zal zetten om met agressiever monetaire stimulering te komen. Dat moet de yen verzwakken, wat een steun is voor exporteurs.
President Barack Obama zal vandaag nog overleggen met leiders van de Republikeinen en Democraten in het Congres over de fiscal cliff, de 600 miljard dollar aan automatische bezuinigingen die, als het pakket niet grotendeels wordt teruggedraaid, volgend jaar voor een nieuwe recessie zal zorgen. Een akkoord wordt echter nog niet verwacht.
De beursagenda is verder aan de rustige kant. Beleggers kijken nog uit naar de Amerikaanse industriële productie en de obligatieaflossing van Griekenland.