Correctie: Damrak opent hoger na winsten Chinese beurzen
9 oktober 2012 - Het Damrak opent vanochtend hoger nadat beurzen in China stevige winsten pakten op monetaire stimulering door de Chinese centrale bank.
AEX futures wijzen op de dag dat het cijferseizoen officieus van start gaat op een openingswinst van 0,2 procent. Gisteren sloot de index in zijwaartse handel 0,9 procent lager op 329,57 punten.
De Shanghai Composite stijgt kort voor sluit 1,7 procent en in Hong Kong wint de Hang Seng aan het einde van de handelsdag 1,1 procent. In Tokio sloot de Nikkei echter 1,1 procent lager op 8.769,59 punten.
Volgens nieuwsmedia pompte de People's Bank of China 265 miljard yuan (circa 32 miljard euro) in de financiële sector om krappe liquiditeit tegen te gaan. Voor beleggers was dat aanleiding om zorgen over de groei van de wereldeconomie even te vergeten. Eerder vanochtend verlaagde het Internationaal Monetair Fonds de verwachtingen voor de wereldeconomie vanwege economische verzwakking in de VS en de eurozone.
Het IMF was met name somberder over de eurozone. In 2012 zal de economie niet met 0,3 maar met 0,4 procent krimpen. In 2013 zal het herstel beperkt zijn met groei van 0,2 in plaats van 0,7 procent. Daarbij zal vooral de Italiaanse economie in 2012 forse krimp laten zien van 2,3 procent.