27 september 2012 - Het Damrak noteert vanochtend in afwachtende handel licht hoger. Alle ogen van beleggers zijn gericht op Spanje.
De AEX stijgt in zijwaartse handel 0,4 procent naar 329,27 punten. Met morgen de laatste handelsdag van het derde kwartaal staat de AEX ten opzichte van het slot van 29 juni zo'n 7 procent in het groen.
Handelaar Jos Renssen van Keijser Capital zegt dat het aankomende nieuws uit Spanje betekent dat beleggers een pas op de plaats maken.
“Er is momenteel geen reden het nu verder naar beneden te drukken,” aldus Rensen, wijzend op het forse verlies van 1,9 procent voor de AEX op woensdag.
Spanje zal vandaag de begroting over 2013 samen met nieuwe economische hervormingen presenteren. Daarnaast komt adviesbureau Oliver Wyman morgen met het onderzoek naar het Spaanse bankwezen, wat bepalend zal zijn voor hoeveelheid kapitaal die de banken nodig hebben.
De Spaanse krant El Païs schreef dat een kapitaaltekort van minder dan 60 miljard euro voor alle Spaanse banken als negatief zou worden beoordeeld door de markt en Europa. Dat zou betekenen dat het onderzoek niet grondig genoeg is geweest. Spanje, dat waarschijnlijk van de andere eurolanden moet gaan lenen om banken te herkapitaliseren, zal juist inzetten op een zo laag mogelijk cijfer.
Andere Europese beurzen blijven ook dicht bij huis na de forse verliezen van woensdag. De DAX en CAC stijgen beiden 0,4 procent. In Madrid wint de IBEX 35 0,2 procent. De euro/dollar zakt van 1,290 naar 1,287. Op de obligatiemarkt daalt de Spaanse en Italiaanse rente licht, waarbij de Spaanse 10-jaars rente niet onder de grens van zes procent weet uit te komen.
Naast Spanje zijn beleggers ook in afwachting van Amerikaanse macrocijfers en een Italiaanse obligatieveiling.