29 augustus 2012 - De Amsterdamse beurs is woensdag met een kleine winst gesloten bij zeer lage volumes.
De AEX sloot 0,3 procent hoger op 330,15 punten. Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer meent dat beleggers hun kruit droog houden en wachten op in eerste instantie Jackson Hole en in tweede instantie op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank volgende week.
Bender noemt de complimenten van bondskanselier Angela Merkel aan het adres van de Italiaanse premier Mario Monti en de noodzaak die Mario Draghi van de ECB ziet om buitengewone maatregelen te gebruiken om zijn mandaat te vervullen een steun in de rug van beleggers.
Verder kwam er opbeurend nieuws uit Amerika. De Amerikaanse economie bleek in het tweede kwartaal sterker gegroeid dan aanvankelijk voorzien. De groei over het afgelopen kwartaal bedroeg 1,7 procent, 0,2 procentpunt meer dan eerder geraamd.
Ook de Amerikaanse huizenmarkt lijkt aan de beterende hand. De index voor aanstaande huizenverkopen kwam in juli uit op het hoogste niveau in meer dan twee jaar tijd.
Bender vult aan dat de olie industrie opgelucht adem haalt nu orkaan Isaac ogenschijnlijk weinig schade zal aanrichten.