28 augustus 2012 - Ordina is in het eerste half jaar vanwege aanhoudend moeilijke omstandigheden op alle eindmarkten in de rode cijfers gebleven. Daarbij konden kostenbesparingen de krimpende omzet niet compenseren. Beleggers en analisten reageren desalniettemin licht positief doordat de marktomstandigheden lijken te stabiliseren op een laag niveau.
“De markt verslechtert niet [verder], maar verbetert ook niet,” zei analist Marc Zwartsenburg van ING in een reactie op de cijfers. Volgens de analist zijn er dan ook geen zorgen voor de consensusverwachting voor 2012.
Ordina's nettoverlies over de eerste helft bedroeg 1,7 miljoen euro van een nettoverlies van 7,7 miljoen euro een jaar geleden. De vergelijkbare omzet daalde met 7,8 procent naar 201,9 miljoen euro. De krimp was wat minder sterk dan de 9 procent waarop Zwartsenburg had gerekend.
De IT-dienstverlener zag met name op de Nederlandse thuismarkt de omzet sterk dalen met 8,7 procent naar 165,5 miljoen euro.
Sectoraal gezien sprak Ordina van een verdeeld beeld. Overheden bezuinigen op IT-projecten, wat voor afname van de omzet van 7,0 procent zorgde. Sterker was de krimp op de industriële markt, waar Ordina de omzet met 13,1 procent zag dalen doordat klanten zich beperken tot korte projecten. Daarentegen wist Ordina meet te liften op opdrachten in het kader van de strengere kapitaaleisen voor banken, waardoor de terugval van de omzet van financiële klanten beperkt bleef tot 3,7 procent.
Ordina probeert de slechte eindmarkten op te vangen door in te zetten op langetermijncontracten. Het aandeel van deze contracten steeg afgelopen half jaar van 30 naar 35 procent.
Tegen ABM Financial News zegt CEO Stepan Breedveld dat een aandeel van 30-35 procent “prima” is en dat het niveau de komende kwartalen stabiel zal zijn.