Update: USG People presteert in lijn in tweede kwartaal
27 juli 2012 - USG People heeft in het tweede kwartaal in lijn met de verwachting zowel de omzet als winst zien dalen vanwege de slechte economie in Europa. In de meeste markten boekte USG People dubbelcijferige krimp, waarbij wel de marge op peil bleef doordat de uitzender zich richt op winstgevendheid en lage marge contracten laat liggen.
“De onzekere macro-economische omstandigheden die bleven voortduren in het tweede kwartaal zorgden ervoor dat de groei in de Europese markt werd afgeremd. Hierdoor bleef ook de vraag naar onze diensten zwak, vooral in de staffing segmenten, en kwam de omzet van onze groep onder die van vorig jaar uit,” aldus CEO Rob Zandbergen in een commentaar.
USG People liet weten dat het er van uitgaat dat in de rest van het jaar de economie in Europa zich gematigd zal blijven ontwikkelen. De uitzender gaf conform de verwachting geen outlook af. Wel herhaalde het bedrijf nog eens de middellange termijn doelstelling van een EBITA-marge van gemiddeld 6 procent over de cyclus.
Afgelopen kwartaal daalde de omzet met 11 procent naar 720,2 miljoen euro, wat in lijn lag met de verwachting van analisten gepolst door ABM Financial News. Op Professionals in Nederland na boekte USG People bij alle activiteiten en in alle regio's krimp.
Door de lagere omzet daalde de EBITA met 6 procent tot 20,1 miljoen euro, wat ook in lijn lag met de consensusverwachting. Door een eerder doorgevoerd kostenbesparingsprogramma verslechterde de bruto marge nauwelijks tot 21,0 procent en verbeterde de EBITA-marge zelfs van 2,6 naar 2,8 procent. De onderliggende nettowinst was vlak op 5,0 miljoen euro.