18 juli 2012 - De Amsterdamse beurs is woensdag met een fraaie plus gesloten bij nog altijd erg lage volumes. Een mix aan zaken zorgde voor een positief sentiment en de ondertoon blijft technisch goed. ASML was de smaakmaker op Beursplein 5.
De AEX sloot 1,2 procent hoger op 319,16 punten. Volgens Michael Jabroer van Mijnbroker is de ondertoon technisch goed. Jabroer voorziet voldoende opwaarts potentieel voor een AEX op 321 punten.
Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer wijt het positieve sentiment op de beurzen aan een mix van zaken. "Het begon vanochtend met Timothy Geithner die aangaf dat de problemen overwonnen kunnen worden", aldus de vermogensbeheerder die verder wijst op goede Amerikaanse huizencijfers, een lange rits aan positieve bedrijfscijfers en mogelijk nog wat vertrouwen dat beleggers putten uit de woorden van Ben Bernanke op de tweede dag van zijn getuigenis voor het Congres.
Vanavond staat het Beige Book van de Fed nog op de agenda en ook diverse cijfers waaronder die van IBM. Voor morgen ziet Bender meer dan voldoende input, zowel macro- als bedrijfscijfers staan volop in de agenda. "Super thursday", aldus de vermogensbeheerder.