Damrak opent lager na verliezen Wall Street en Azië
22 juni 2012 - Het Damrak opent vanochtend naar verwachting lager nadat zowel Wall Street als Aziatische beurzen rood kleuren vanwege zorgen over groei van de wereldeconomie. Ook weegt een downgrade van vijftien banken door Moody's op het sentiment van beleggers.
AEX futures dalen 0,7 procent. Vanwege opluchting over de Griekse verkiezingsuitslag, die uitmondde in een coalitie van pro-bailout partijen Nea Dimokratia en PASOK, staat de AEX voor de week nog meer dan 1 procent in de plus.
De S&P 500 sloot donderdagavond 2,2 procent lager en de Nikkei daalde vanochtend 0,3 procent naar 8.798,35 punten na tegenvallende macrocijfers uit China, Europa en de VS.
Moody's verlaagde daarnaast gisteravond de ratings van onder meer Citigroup, Goldman Sachs en HSBC vanwege risico's op buitenproportionele verliezen op de kapitaalmarktactiviteiten.
Op de beursagenda staat nog de Duitse Ifo index, die waarschijnlijk zal wijzen op zwakkere groei van de Duitse economie. Daarnaast komen president François Hollande, Bondskanselier Angela Merkel en premier Mariano Rajoy op bezoek bij premier Mario Monti in Rome voor crisisoverleg.