19 april 2012 - De AEX is donderdag in dunne handel lager gesloten na een dag met een stroom aan cijfers, zowel op macro- als bedrijfsniveau. Geruchten deden opnieuw de ronde dat Moody's de AAA-rating van Frankrijk neerwaarts zal bijstellen.
Het was vandaag “vlees noch vis”, zo zegt André van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer. Amerikaanse macrocijfers waren overwegend tegenvallend, terwijl de bedrijfscijfers meevielen, zo stelt Van Eerden. Daar komt bij dat geruchten over een downgrade van Frankrijk boven de markt hangen, vervolgt de vermogensbeheerder. Beleggers gaven vandaag de voorkeur aan veiligheid. “De markt prefereert Duitse staatsobligaties”, aldus de handelaar. Spanje rondde een veiling van staatsobligaties succesvol af. Wel steeg de rente op tienjaars Spaans papier, maar bleef deze onder de 6 procent.
De AEX-index sloot donderdag op 306,76 punten een verlies van 1,0 procent. Van Eerden stelt dat de steun voor de index momenteel ligt op 306 punten en de weerstand op 313 punten.