29 maart 2012 - De AEX-index is donderdag op een nieuwsarme dag lager gesloten door zorgen over de wereldeconomie. Vooral financials moesten het ontgelden in de hoofdindex.
De AEX sloot 1,4 procent lager op 321,09 punten. De Duitse DAX verloor zelfs 1,7 procent. De euro/dollar daalde 0,4 procent naar 1,3260.
“Er is geen direct aantoonbare reden voor het verlies van de AEX”, zo stelt Andre van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer, die zich enigszins verbaast over de 4,5 punt die de Amsterdamse hoofdindex verloor. “De verliezen op Wall Street vielen mee in vergelijking met de Europese beurzen”, aldus Van Eerden.
Maurice Mureau van Keijser Capital stelt dat de daling van de AEX te wijten aan een combinatie van gebeurtenissen. Zo namen de zorgen over de economieën van China en zwakke eurolanden de overhand. Daarnaast vielen Amerikaanse macrocijfers licht tegen, ontvingen enkele Portugese banken een downgrade van Moody's en heerste er onrust in Spanje [in aanloop naar de bezuinigingsplannen]. De spanningen over Spanje waren vooral terug te zien in tienjarige staatsobligaties, waarbij de rente opliep van 5,3 naar 5,5 procent.