26 maart 2012 - Wall Street opent maandag flink hoger. Volgens het systeem van IG Markets gaat de Dow Jones Index circa 90 punten hoger openen. Naast positieve woorden van Ben Bernanke over de Amerikaanse arbeidsmarkt zijn beleggers ook te spreken over de geluiden die uit Duitsland komen.
Ben Bernanke noemt de verbetering die optreedt op de Amerikaanse arbeidsmarkt "welkom". Dit blijkt uit een speech die de Fed-voorzitter maandag gaf. Een breed scala aan indicatoren wijst volgens Bernanke op verbetering op de arbeidsmarkt. Het werkloosheidspercentage nam de afgelopen periode sterker af dan voorzien, aldus de bankier. Desondanks is de arbeidsmarkt nog altijd ver van normaal, aldus Bernanke, die zich vooral zorgen maakt over de langdurig werklozen en hoe duurzaam de huidige trend is.
De Chicago Fed National Activity Index heeft over februari een negatieve beweging laten zien. De index daalde van 0,33 in januari naar -0,09 in februari. Deze indexstand betekent dat de groei beneden de trend ligt. Later vanmiddag volgen nog de aanstaande huizenverkopen.
Het Duitse ondernemersklimaat blijkt in maart beter dan verwacht ontwikkelt. De index steeg van 109,6 naar 109,8 waar economen juist hadden gerekend op een lichte daling. Verder lijkt Duitsland nu mogelijk toch bereid om het tijdelijke Europese noodfonds samen te voegen met het permanente noodfonds om zo de financiele slagkracht te vergroten.