23 februari 2012 - De Amsterdamse beurs is donderdag lager gesloten na winstnemingen. Dit zegt Andre van Eerden van Aberfeld Asset Management. De AEX levert 0,2 procent in op 326,22 punten. Van Eerden is enigszins verbaasd over de verliezen, omdat er geen negatieve berichtgeving was. Het nieuws uit Amerika noemt de vermogensbeheerder zelfs positief, wijzend op de steunaanvragen. "Bij lage volumes hebben beleggers besloten hun winst te verzilveren."
Ed Manie van Keijser Capital benadrukt dat de AEX ondanks de daling nog altijd in een opwaartse trend beweegt. Volgens de vermogensbeheerder zijn het macro-economische berichten die de index naar een hoger niveau moeten tillen.
Beleggers kregen tegenstrijdige macro-economische input. Duitse ondernemers zijn onverwacht sterk positief over de vooruitzichten. Daar staat tegenover dat de Nederlandse economie volgens de Europese Commissie inmiddels in een recessie is aanbeland. Voor de tweede helft van dit jaar voorziet de commissie een zwak herstel.