Weinig financials maken echt werk van geïntegreerd risicomanagement
8 maart 2010 - Hoewel sinds de crisis de meeste bancaire instellingen aan de slag zijn gegaan met organisatiebrede en integrale risicomanagementsystemen (enterprise risk management, ofwel ERM), vind slechts een derde van de financials dat ze op de goede weg zijn. Dit blijkt uit een studie van The Economist Intelligence Unit in samenwerking met het SAS Institute.
De studie toont aan dat slechts 16% van de respondenten een bedrijfsbrede strategie heeft die volledig is omschreven en integraal in het hele bedrijf is geïmplementeerd. De meeste respondenten (26%) geven weliswaar aan een ERM-strategie te hebben, maar deze niet goed te hebben omschreven of geïmplementeerd. Van de ondervraagden heeft 11% zelfs helemaal geen ERM-strategie. Een belangrijke conclusie is dat de verschillende disciplines veelal afzonderlijk van elkaar worden beoordeeld en dat er een silobenadering wordt gehanteerd. Een op de vijf respondenten geeft aan te investeren in een algemene verbetering van methodologie, organisatie en processen, maar slechts 10% zal dit op een geïntegreerde manier doen.
Gevraagd naar de belangrijkste obstakels voor een geïntegreerde aanpak, worden genoemd slechte kwaliteit van data, een tekort aan expertise en het ontbreken van een gemeenschappelijke cultuur voor risicomanagement.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.