zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Invoering risicomanagementsysteem kent veel valkuilen



Zo komt het vaak voor dat het risicomanagement onvoldoende is afgebakend of gedefinieerd en is er onvoldoende verankering in de organisatie en de processen. Ook is er vaak onduidelijkheid over de plaats van risicomanagement in de begroting en de functie van de paragraaf weerstandsvermogen
hierin. Twee laatste valkuilen ten slotte zijn onvoldoende betrokkenheid en interesse in de organisatie en dat het bijhouden van het systeem te ingewikkeld of arbeidsintensief is. Liep het project van de gemeente Bernisse aanvankelijk stuk op de geringe organisationele inbedding, bij de tweede poging werd gekozen om risicomanagement organisatiebreed een onlosmakelijk onderdeel van de dagelijkse praktijk te laten zijn.

Hiervoor werd allereerst gezorgd voor kadering vooraf: alleen risico`s met negatieve financiële gevolgen werden geïnventariseerd. Ook werd gekozen voor een relatief eenvoudige wijze van berekening van kans en gevolg en om de risico`s onderdeel te laten zijn van de programma`s in de begroting.

Bron(nen):
Overheidsmanagement (mei 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10