zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Onderneming moet in tijd van laagconjunctuur meer oog hebben voor processen



Het is dus zaak de juiste balans binnen de onderneming te vinden: bij een bepaald omzetvolume hoort nou eenmaal een bepaald kostenniveau. En hoewel het dus gaat om de juiste afstemming tussen omzet en kosten enerzijds en flexibiliteit aan de andere kant, blijkt het kostenniveau niet mee te veren met het omzetniveau tijdens een laagconjunctuur. Hoog tijd dus om te kijken wat vaste kosten zo `vast` maakt en te trachten kosten wat flexibeler te maken. Het probleem is echter dat managers weinig oog hebben voor de processen.

Om processen efficienter, flexibeler en goedkoper te maken moet in eerste instantie vanuit de klant gedacht worden. De processen worden voorts aan de hand van prestatie-indicatoren succesvol gemonitord en verbeterd. Deze indicatoren meten productiviteit, kwaliteit en tijdigheid en vormen belangrijke drivers voor zowel kostenbeheersing als omzetgroei.

Bron(nen):
Tijdschrift Controlling (25-mei 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10