zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

1 op 2 Belgische kmo`s heeft geen uitgewerkt loonbeleid



Het gebrek aan loonbeleid belet niet dat het merendeel duidelijk zicht heeft op zijn loonkosten. Kmo`s slagen er ook in die loonkosten onder controle te houden. Wel zegt 46% van de kmo`s dat de crisis invloed heeft op zijn loonpolitiek. Grotere kmo`s voelen een duidelijke impact van de crisis en nemen maatregelen. Ruim 62% van de kmo-bedrijfsleiders zegt bijvoorbeeld dat er dit jaar geen ruimte is voor loonsverhoging bovenop de index- en cao-verhogingen. Kmo`s die wel over een uitgewerkt loonbeleid beschikken doen dat in de eerste plaats omdat het leidt tot interne rechtmatigheid (26%). Dat wil zeggen dat er in het bedrijf een billijke verhouding moet bestaan tussen de lonen onderling. Voor 14% van de kmo`s is beloning de basis voor een goede relatie tussen werkgever en werknemer. Evenveel respondenten vinden een goed loonbeleid een belangrijke motivator voor hun personeel.

Een belangrijke reden voor de ontwikkeling van een loonbeleid is voor 20% van de kmo`s de beheersing van de loonkost. Uit het onderzoek van SD Worx blijkt dat 77% van de kmo`s duidelijk zicht heeft op loonkosten en loonstijging, maar 23% of bijna een kwart dus niet. Een opmerkelijk hoog percentage omdat de loonkosten nog altijd een belangrijk deel van de totale kosten uitmaken. Bij de kleine kmo`s heeft tot één derde van de bedrijven geen idee van de loonkosten.

Bron(nen):
Express.be / MD Info (30-4-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10