zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Binnen bedrijfsprocessen moet een balans zijn tussen kunst en wetenschap



Die te rigide benadering heeft een negatief effect op innovatie, performance en accountability. De onderzoekers stellen namelijk dat sommige processen een grotere nadruk behoeven op kunst dan op wetenschap. Om artistieke processen te `redden` van de oprukkende standaardisatie, wordt een drieledige benadering geadviseerd. In de eerste plaats moet geïdentificeerd worden wat kunst is en wat niet. Bij de Ritz-Carlton hotels bleek dat strak gedefinieerde processen niet leidden tot meer klanttevredenheid. Pas nadat medewerkers mochten improviseren, autonomie en een eigen budget kregen, verbeterde die tevredenheid significant.

De tweede stap is het ontwikkelen van een infrastructuur om kunst te ondersteunen; artiesten hebben immers training en maatstaven (zoals constante feedback van klanten) nodig om te presteren. De meer `wetenschappelijke` processen dienen dan als platform waar de artiest op kan werken. Ten slotte moet die balans tussen kunst en wetenschap periodiek geëvalueerd worden.

Bron(nen):
Harvard Business Review (maart 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10