zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Woningcorporaties hebben toezicht op afstand nodig



De bestemmingsplicht van het nonprofitvermogen bleef namelijk gehandhaafd, waardoor de overheid de doelen van het woonbeleid blijven formuleren. En dat betekent dat commitment van corporaties aan de doelen van het rijksbeleid niet steeds hoeft te worden ingekocht. Wel moet er een kader komen waarin het publiek belang afgestemd wordt met het maatschappelijk ondernemerschap van de corporaties. De onderzoekers trekken deze conclusies na een vergelijking van twee rapporten aangaande de positie van woningcorporaties: die van de VROM-raad en die van de stuurgroep-Meijerink.

De onderzoekers concluderen dat visitatie niet de plaats van het toezicht kan overnemen, maar dat het wel een belangrijke input vormt voor woningtoezicht. Voorts stellen zij dat de prestaties van corporaties niet alleen een zaak zijn van het lokale niveau en dat er ruimte moet zijn voor ingrijpen van bovenaf wanneer lokale deals belangen op een hoger schaalniveau schaden.

Bron(nen):
B&G (maart 2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10