zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Ook marktconcentratie beïnvloedt hypotheekrente



Mulder en Lengton onderzochten hoe de hypotheekrente samenhangt met de financieringskosten van banken, het risico dat banken lopen bij het verstrekken van hypothecaire leningen, de mate waarin sprake is van mededinging in de hypotheekmarkt, het marktaandeel van afzonderlijke banken en de mate waarin banken onderworpen zijn aan beperkende regels bij hun rentebeleid. Het onderzoek sluit aan op de verwoede discussie rond het functioneren van de hypotheekmarkt. Zo stellen organisaties als Vereniging Eigen Huis dat de markt niet functioneert en dat hogere marges het gevolg zijn van verminderde concurrentie of afspraken tussen de aanbieders van hypothecaire leningen. Banken stellen dat die marges het gevolg zijn van hogere risico`s en de opgedroogde securitisatiemarkt.

De ontwikkelingen in de rentemarkt zijn dus het gevolg van meerdere factoren zoals risico`s en kosten, maar ook van concurrentie en marktconcentratie.

Bron(nen):
Economisch Statistische Berichten (16-9-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10