zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Financiële positie gemeenten wordt steeds slechter



Hans Démoed, financieel woordvoerder bij de provinciale fractie van CDA, vreest dat gemeenten in structurele problemen komen. Tegenvallers in de grondexploitatie en bezuinigingen in het sociale domein kunnen de genadeklap zijn. In 2009 heeft het college van Gedeputeerde Staten 42 gemeenten aangewezen als `serieuze randgevallen`. Démoed wil weten wat de huidige status is van deze gemeenten. Daarnaast wil hij dat gemeenten eerder onder verscherpt toezicht van de provincie geplaatst kunnen worden.

Rob Ellermeijer, voorzitter public sector bij Ernst & Young, meent dat de gemeentelijke bezuinigingen niet snel genoeg worden gerealiseerd. Fundamentele keuzes over welke taken gemeenten wel en niet uitvoeren worden uitgesteld.


Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (16-9-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10