zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Ramp verandert Japans consumentengedrag



Veel mensen bleven direct na de ramp noodgedwongen thuis en kochten veel basale levensmiddelen op het internet. Dit koopgedrag heeft volgens McCann echter geleid tot mission shopping waarbij men veel doelgerichter inkopen doet. Struinde de consument eerst de winkels af om vervolgens prijzen met elkaar te vergelijken, dat afstruinen geschiedt nu voornamelijk online. En is eenmaal een keuze gemaakt, dan gaat men naar de fysieke winkel om het artikel te kopen en vervolgens direct weer naar huis. Dit koopgedrag werd volgens de onderzoekers versterkt doordat veel winkelstraten er na de ramp weinig aantrekkelijk uitzagen - zo moest het stroomverbruik beperkt worden waardoor niet alleen in de winkels minder licht was, maar waardoor ook de buitenreclameverlichting uitbleef.

Ten slotte werd het ongepast geacht om te shoppen naar cosmetica en merkkleding, zo vlak na de ramp. En dus kreeg het online kopen en enorme boost. Een trend die volgens McCann structureel is.

Bron(nen):
Retailtrends (september 2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10