zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Imago makelaar is slecht, maar valt mee in praktijk



Hoewel de beroepsgroep op het eerste gezicht niet populair is, zegt 64% wel een makelaar in te schakelen indien nodig. Daarbij wordt vooral gedacht aan deskundigheid en kennis, zeker op de lokale markt. De prijs is minder belangrijk. De meeste kopers kiezen een makelaar via mond-tot-mond reclame of vinden hem op internet.

De huizenkoper die uiteindelijk toch een makelaar heeft ingeschakeld, blijkt vaak redelijk tevreden over de dienstverlening en het contact met zijn adviseur. Gemiddeld krijgt de makelaar een 6,7. Het imago zit de beroepsgroep wel dwars. Het is moeilijk nieuwe instroom te vinden van kwalitatief hoogwaardig personeel en omdat mensen de beroepsgroep niet vertrouwen, gaan ze over de prijs onderhandelen waardoor de inkomsten van de makelaars naar beneden gaan.

Bron(nen):
Het Parool (9-7-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10