zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Arbeidsmigranten doen gevaarlijker werk dan autochtone werknemers



Geconcludeerd kan worden dat zowel arbeidsmigranten als werkgevers grote steken laten vallen op arbogebied. De problemen doen zich het vaakst voor in de bouw en landbouw: instructie is hier beperkt of geheel afwezig, veiligheidstraining is er niet, of niet in de taal van de arbeidsmigrant. Bovendien ontbreekt het vaak aan supervisie. In de chemische industrie is de situatie beter: veiligheidsinformatie is in verschillende talen aanwezig en de werknemers zijn beter opgeleid. Taal en communicatie blijken in de praktijk de grootste struikelblokken te zijn. Veel arbeidsmigranten werken maar tijdelijk en nemen slechte omstandigheden op de koop toe, bovendien wantrouwen ze de controlerende overheidsinstanties. Wat betekent dat ze niet snel met een klacht over hun werkgever naar buiten treden.

Opmerkelijk is dat het aantal ongevallen gestaag toeneemt terwijl claims voor langdurige arbeidsongeschiktheid achterwege blijven. Na een ongeluk keren veel migranten weer huiswaarts.

Bron(nen):
Arbo (juni 2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10