zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Betalingsachterstand beperken vereist vroegtijdige signalering



Uit de Monitor Betalingsachterstand blijkt dat 7,3 miljoen huishoudens vorig jaar een schuld of achterstand hadden. Dick van Schravendijk, consulent schuldhulpverlening bij de gemeente Velsen, constateert dat een kleine schuld dikwijls doorgroeit naar een problematische achterstand. Daarom kan niet vroeg genoeg worden begonnen met preventie. Sinds 2009 wordt het plan `financiële educatie` uitgevoerd voor het basis- en voortgezet onderwijs.

In 30% van de gevallen worden problematische schulden veroorzaakt door slecht financieel beheer. In 15% van de gevallen liggen impulsieve aankopen ten grondslag aan de problemen. De meest voorkomende oorzaak is een daling van de inkomsten (40%). Van mensen die werkloos raken gaat een kwart ruim 900 euro per maand achteruit.

Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (24-6-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10