zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Functie-eisen topmanager zijn veranderd



Een opmerkelijk veelvuldig terugkerende conclusie is dat is dat de hedendaagse technische en functionele expertise zaken minder relevant gevonden worden dan zakelijk inzicht en de `softe`leiderschapskwaliteiten. Op dit moment vertonen senior executives meer overeenkomsten met hun collega`s en leeftijdsgenoten dan met de mensen over wie ze de scepter zwaaien. Echter, wie effectief wil functioneren op dit `C-niveau`dient een sterke communicator te zijn alsmede iemand met wie het prettig samenwerken is en een strategisch denker. De mindset van de gedroomde CEO is globaal en hij zal in staat moeten zijn om andere leidinggevenden dieper inzicht te geven in belangrijke strategische beslissingen.

Het onderzoek spitst zich toe op zeven banen op C-niveau: CIO, chief marketing en sales officer, CFO, General Counsel, chief supply chain management officer, Chief Human Resources Officer en CEO.

Bron(nen):
Harvard Business Review (maart 2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10