zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Ramp in Japan leidt tot discussie over kernenergie



Het bekendste voorval is dat van Tsjernobyl in 1986, maar ook in de VS was er in 1979 al een kernongeluk bij de kerncentrale van Three Miles Island (Harrisburg, Pennsylvania) en nog eerder, in 1957, was er een ongeval met de Britse militaire reactor Windscale (ook wel bekend als Sellafield). Dat is op een totaal van 443 kerncentrales in werking die dag en nacht produceren niet zo veel. Maar deskundigen denken dat eens in de 16 jaar er een kans is op een kernongeval. Die gedachte was er al voor de ramp in Japan.

Om de veiligheid te testen van de in werking zijnde centrales, ondergaan deze nu zogenoemde stresstests. Ongeacht de resultaten ligt het echter niet voor de hand dat bestaande centrales ineens worden afgebroken. Om een kerncentrale te ontmantelen zijn jaren van werkzaamheden nodig, terwijl er ook een alternatief voor de kernenergie moet zijn om ontmanteling mogelijk te maken.

Bron(nen):
Utilities (april 2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10