zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Afnemer clouddiensten is gebaat bij exitcontract



Dit heeft vaak te maken met de portabiliteit van data. Of liever gezegd: de inportabiliteit. Het verschijnsel komt veel voor in nichemarkten. Afnemers van clouddiensten kunnen hier te maken krijgen met de onmogelijkheid om data naar een nieuwe oplossing te transporteren, om de eenvoudige reden dat de data onderling niet uitwisselbaar zijn. Dit ligt weer geheel anders in de generieke markt: hier worden in de regel marktstandaarden gevolgd om compatibiliteit en portabiliteit te kunnen waarborgen. Portabiliteitsproblemen doen zich vaak voor wanneer er databases in het spel zijn. Een aanbieder is namelijk niet verplicht om nationale of internationale standaarden te volgen. Evenmin is hij verplicht om exportmodules in zijn oplossing te bouwen die dataportabiliteit garanderen.

Wel kent de Nederlandse wet een verbod op het misbruiken van een economische machtspositie. Om vendor lock-in te voorkomen is het dus belangrijk dat er contractuele afspraken gemaakt worden.

Bron(nen):
Informatie (april 2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10