zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Tweede Kamer wil fiscale aanpak bonussen bij banken met staatssteun



ING heeft sinds 2008 voor 1,3 miljard euro aan bonussen uitgekeerd. ABN Amro noemt geen bedragen maar laat weten dat alle betrokken partijen zorgvuldig moeten opereren. Jan Hommen, topman van ING, heeft na maatschappelijke druk besloten om de bonus voor 2010 te laten schieten. Minister van Financiën Jan Kees de Jager wil via wetgeving afdwingen dat topbestuurders geen bonussen kunnen ontvangen zolang hun organisatie bufferkapitaal of garanties ontvangt van de Staat.

De Jager heeft de motie van de oppositie echter ontraden. Hij acht de fiscale belasting juridisch moeilijk uitvoerbaar. Bankenkoepel NVB is ook van mening dat het een onuitvoerbare motie is.
Roland van Vliet (PVV), indiener van de motie, erkent dat zijn motie waarschijnlijk zal sneuvelen. Een alternatieve maatregel is de banken aanpakken via de vennootschapsbelasting.

Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (23-3-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10