zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Investeerders durven directies niet te beoordelen



Onderzoek van de adviesbureaus Ebbinge en Hay onder 51 Nederlandse private-equityhuizen heeft dit aangetoond. De 51 huizen nemen zelf in zo`n 650 bedrijven deel. Volgens de onderzoekers is het afzien van een procedure voor een directietoets erg opvallend. Investeerders zijn voor hun rendement immers sterk afhankelijk van de kwaliteit van de bedrijfsleiding. Het is ook een probleem dat vooral in Nederland speelt. In Angelsaksische landen hebben ze minder problemen met een toetsing. In Nederland is 75% van de investeerders echter terughoudend.

In plaats van een toetsing van de directie wordt daarom vaker gebruik gemaakt van het doorlichten van de onderneming op de financiële en juridische aspecten. Door het management niet in het onderzoek mee te nemen, snijden veel investeerders zich in de vingers. In 20% van de gevallen moet later een manager weg vanwege disfunctioneren.

Bron(nen):
Het Financieele Dagblad (21-3-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10