zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Verliezen sociale woningbouw lopen op tot ruim 80.000 euro



De onrendabele top, oftwel het verschil tussen bouwkosten en verwachte opbrengsten per sociale huurwoning, is tussen 2007 en 2011 toegenomen van 45.000 euro naar 75.000 euro. Naar verwachting zullen de verliezen in 2014 zijn opgelopen tot 84.000 euro per woning. De onderzoekers waarschuwen dat als de corporaties niets doen ze over een aantal jaren slechts 13.000 tot 14.000 sociale huurwoningen kunnen bouwen. Een van de maatregelen om de hoge stichtingskosten volledig op te kunnen vangen, is het verhogen van de aanvangshuren met 11%.

Volgens Rigo zijn de bouwkosten van sociale huurhuizen de afgelopen decennia aanzienlijk boven het inflatieniveau gestegen. Dit komt door de toegenomen arbeidskosten en achterblijvende productiviteit.

Bron(nen):
Cobouw (8-3-2011)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10