zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Nederlanders zijn somber over 2011



Bij de 50-plussers is het optimisme zelfs nog harder gedaald: van 55% naar 38%. Dit komt vooral vanwege de onzekerheid over de pensioenen en de bezorgdheid over de kwaliteit en de betaalbaarheid van de zorg. Dat dalende optimisme heeft zijn weerslag op de bestedingen. In 2008 bezuinigden drie op de tien Nederlanders op hun uitgaven, in 2009 en 2010 waren dat er vier op de tien. Voor 2011 verwacht 46% verder te gaan bezuinigen. Als grootste bezuinigingsposten worden genoemd: uitgaan, uit eten, grote uitgavenen kleding en schoenen. Echter ook vakantie, voeding en drank en abonnementen ontkomen niet aan de bezuinigingsdrift van 2011. Al met al wordt komend jaar voor de consument een onvoorspelbaar, onrustig en onzeker tussenjaar.

Het meest logische gevolg hiervan is behoudzucht. Zo zegt 49% in 2011 vaker huismerken te kiezen tegenover 45% in 2010 en 40% in 2009. Een kwart van de ondervraagden zegt in 2011 echt te gaan consuminderen.

Bron(nen):
Adformatie (10-12-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10