zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Veel veiligheidssystemen borgen bedrijfscontinuïteit onvoldoende



Om toch invulling te kunnen geven aan dit hoofddoel moet er binnen een organisatie steeds sprake zijn van twee crisisteams, met elk een eigen en volledig gescheiden discipline, die beide in geval van een schadegebeurtenis direct in actie kunnen komen. Het eerste crisisteam richt zich op het zo beheersbaar mogelijk houden van de schade, het tweede team richt zich op alles wat er geregeld moet worden om de organisatie weer zo snel mogelijk operationeel te krijgen. Daarbij beschikt elk team over uitgewerkte en regelmatig geteste draaiboeken.

Belangrijk is de bereikbaarheid en de beschikbaarheid van het crisisteam te bewaken - een grote rol hierbij spelen vakantieroosters, snelle mobiele bereikbaarheid en de beschikbaarheid van de noodzakelijke deskundigheid. Ook moet er aandacht zijn voor het punt van waaruit directe actie door het crisisteam kan worden ondernomen. Een draaiboek moet er bijvoorbeeld ook vanuit gaan dat er geen gebouw of middelen meer voorhanden zijn.

Bron(nen):
Security Management (november 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10