zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Manager kan bij leidinggeven voorbeeld nemen aan paard



Ongeveer vier jaar geleden begon Vogelaar het bedrijf Werken met Paarden, waarmee ze in het Drentse Ruinen leiderschapstrainingen geeft. `Vanuit het idee van een kudde kun je paarden, of mensen, van punt A naar punt B verleiden. Een paard is ontzettend gevoelig voor leiderschap, maar je moet wel richting geven, tempo bepalen, grenzen stellen, duidelijk communiceren en verbinding zoeken. Dat kun je ook op mensen toepassen`, aldus Vogelaar. Ze wordt bij haar cursussen bijgestaan door groepstrainer Marieke van Ginkel en energetisch therapeut Nella van Wijgerden.

Van Ginkel neemt bij de trainingen de coaching van teams die moeite hebben met leiderschap en samenwerking voor haar rekening. Ze maakt daarbij gebruik van het feit dat in de omgeving van paarden status en leiding wegvallen, waardoor ruimte ontstaat voor non-verbaal leidinggeven. Mensen in de manege leggen volgens Van Ginkel in een mum van tijd `hun harnas af`.

Bron(nen):
de Volkskrant (16-11-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10