zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

FNV pleit voor `treinschool` voor vakkrachten



De NS heeft al laten weten sympatiek tegenover de plannen te staan, maar vindt de tijd nog niet rijp voor de precieze vormgeving. De opleiding zou volgens FNV-bestuurder Roel Berghuis door de hele branche gebruikt moeten worden en moeten fungeren als wapen in de strijd om de vakkracht, die op het punt van losbarsten zou staan. `Veel ouderen zullen binnenkort afzwaaien. We hebben jongeren nodig om die gaten te vullen. Bijvoorbeeld de functie van planner. Waarom zou je hier geen opleiding voor ontwikkelen?`

Steeds meer bedrijven bieden een eigen mbo-opleiding aan. `In de jaren `60 en `70 waren zulke vakscholen heel normaal. De Hoogovens hadden er destijds ook eentje. Maar in de jaren `80 en `90 zijn ze de nek omgedraaid. Nu blijken zulke `branchedeurmatten` weer nodig`, aldus Berghuis.

Bron(nen):
de Volkskrant (26-10-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10