zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Ontwikkeling flexwerk is onduidelijk



Die bevindingen zijn in tegenspraak met die van het CBS, dat concludeert dat het flexwerk daalde tot eind 2009. Het nastreven van flexibele contracten lijkt een middel voor werkgevers om financieel-economische risico`s te beperken, terwijl het in vaste dienst nemen van werknemers een middel is om mensen te binden tijdens een hoogconjunctuur of een krappe arbeidsmarkt. Volgens de onderzoekers is flexibilisering eerder een effect van de conjunctuur dan een stuurvariabele die tot banengroei leidt. In dit licht is het vreemd dat overheid, werkgevers en onderzoekers oproepen tot flexibilisering van de arbeidsmarkt. Sterker nog, sommige onderzoekers claimen zelfs dat flexibel werk de groei van de arbeidsproductiviteit schaadt.

Als opstap van werknemers op de arbeidsmarkt scoort flexibel werk evenmin erg gunstig. Zo blijken werknemers met een flexibel contract op de meeste aspecten van werk en arbeidsvoorwaarden minder goed te scoren dan vaste werknemers.

Bron(nen):
Economisch Statistische Berichten (15-10-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10