zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Private equity moet zich opnieuw uitvinden



De Boston Consulting Group voorziet in een rapport dat minimaal 20% en mogelijk zelfs 40% van de 100 grootste `leveraged buyout` private-equityhuizen de crisis niet zal overleven. Tevens zal circa de helft van de bedrijven die in het bezit zijn van private-equityhuizen binnen drie jaar failliet gaan. In de afgelopen jaren zijn diverse Nederlandse bedrijven in handen gekomen van grote private-equitypartijen; waaronder Hema (Lion Capital), V&D (KKR) en de Bijenkorf (Cinven).

Door de verwachte faillissementen zal voor circa 300 miljard dollar aan schulden worden afgeboekt. Banken zijn daar de dupe van alsook de hedgefondsen, pensioenfondsen en andere investeerders waaraan de schulden zijn doorverkocht. Vooralsnog hebben banken de loketten voor leningen voor leveraged buyouts gesloten. Private equity-partijen hebben naar schatting in totaal 400 miljard dollar ongebruikt op de plank liggen.



Bron(nen):
Fem Business (7-3-2009)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10