zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

IT-managers moet minder sturen op proces en meer op uitkomst



De gemiddelde beheerder hecht aan de vrijheid om zijn werk zelf te bepalen en in te plannen. Die kernwaarden worden aangetast als het beroep wordt vastgelegd in regels en stappenplannen. Managers willen terecht meer greep krijgen op de IT-organisatie, maar moeten dat op een andere manier doen. Managers moeten vertrouwen tonen in de intelligentie en kundigheid van medewerkers. Dat kan beter geschieden door te focussen op de resultaten van de procesimplementatie, in plaats van op het proces zelf.

De IT-manager moet communiceren hoe hij gaat beoordelen of het doel is gehaald, en in het doel moeten `key performance indicators` (kpi`s) worden opgenomen. Aan medewerkers moet worden gevraagd wat ze nodig hebben om het doel te bereiken.

Bron(nen):
IT-Infra (augustus 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10