zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Gemeenten moeten meer doen aan informatiebeveiliging



Voor gemeenten is informatie een cruciaal bedrijfsmiddel, en het belang neemt alleen maar toe via projecten als de Basisregistratie Personen. Het programma Nationale Infrastructuur Cybercrime (NICC) toont aan dat het bestuur en management van gemeenten te weinig aandacht hebben voor het beveiligen en integreren van in de bedrijfsvoering van informatie. Ze beschouwen dat als taken van de ICT-afdeling.

Informatiebeveiliging is een wettelijke plicht, verankerd in regelgeving zoals WOZ, de paspoortwetgeving en de GBA-wet. Momenteel heeft informatiebeveiliging een te riskant ad-hoc karakter. Bestuurders en managers moeten het thema en integraal onderdeel maken van de jaarplanning.


Bron(nen):
B&G (juli/augustus 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10