zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Verzekeraars willen kosten woekerpolissen compenseren



Tevens is er een norm vastgesteld voor pensioenpolissen, te weten voor de beschikbare-premieregeling. Het Verbond van Verzekeraars heeft de norm geadviseerd aan zijn leden. Daartoe is overleg gepleegd tussen de Stichting van de Arbeid en het Verbond van Verzekeraars. Inmiddels heeft de Ombudsman Financiële Dienstverlening zijn instemming met de norm uitgesproken. De norm houdt in dat verzekeraars 2,45% mogen inhouden over beleggingspolissen, als ze dat in de vorm doen van lijfrente- en kapitaalverzekeringen. De norm is niet van toepassing op uitkeringsovereenkomsten. Ook in deze overeenkomsten, zoals middelloonregelingen en eindloonregelingen, kunnen echter hoge kosten voorkomen.

Steeds meer verzekeraars hanteren open kostencalculatie. Daardoor verschaffen ze meer openheid over tarieven en kosten. Offerters worden verstrekt op basis van een netto acturieel tarief, en dat tarief steunt op levens- en sterftekansen alsook intrest.

Bron(nen):
Tijdschrift Controlling (juli/augustus 2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10