zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Competentie van medisch specialist is zichtbaar via appraisal and assessment



Tijdens het gesprek tussen de `appraisee` en de `appraiser` wordt het functioneren van de specialist geanalyseerd, en vervolgens wordt een concreet persoonlijk ontwikkelplan opgesteld. De basis van het gesprek wordt gevormd door een portfolio, bestaande uit een concept ontwikkelplan alsook door medewerkers geleverde feedback. Vaak is tijdens het gesprek een observator present, die feedback geeft op de gesprekstechniek van de appraiser. Ongeveer drie kwart van de medisch specialisten heeft een appraisal-gesprek gehad.

Appraisal alleen is echter onvoldoende. Het gaat in een organisatie immers niet alleen om de individuele en vakinhoudelijke competenties, maar ook om de organisationele vaardigheden. Het Sint Lucas Andreas Ziekenhuis stuurt de appraisee indien nodig naar een externe hrm- of organisatiedeskundige. Zij zullen na enkele gesprekken een voorstel doen omtrent bijscholing of andere hulp. Met behulp van organisatiedeskundigen kunnen medische professionals meedenken over de plannen van management en bestuur.

Bron(nen):
Medisch Contact (17-6-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10