zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Aantal deeltijdwethouders groeit



Tegelijkertijd willen veel gemeenteraden bezuinigen op het bestuur en streeft men naar minder wethouders. Daarenboven: meer wethoudersposten zijn moeilijk te verkopen aan de buitenwacht in tijden van crisis. Het gevolg: een toename van het aantal deeltijdwethouders. Hoewel de term anders suggereert hebben deze deeltijders het druk. Eigenlijk betekent parttime een volle werkweek, en fulltime een werkweek van 60 à 70 uur. Zo moeten deeltijdwethouders meer moeite doen om bij te blijven en om de belangrijke zaken te horen. Voorts heeft de deeltijder een goede secretariële ondersteuning nodig om de agenda op orde te houden.

De besluitvorming wordt ook stroperiger. Weliswaar worden drie portefeuilles nu over vier in plaats van over drie personen verdeeld, hoe meer mensen meepraten aan de collegetafel, hoe meer tijd dat kost. Ten slotte schiet een gemeente financieel weinig op met deeltijdwethouders.

Bron(nen):
Binnenlands Bestuur (11-6-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10