zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

De informatiecascade functioneert niet



Het probleem is alleen dat die cascade niet werkt. De werking van de cascade is immers gebaseerd op periodiek overleg, de cascade gaat over het informeren van anderen en niet om de dialoog en gaat voorbij aan andere formele overlegmomenten. Bovendien verspreidt informatie zich beter en sneller via informele kanalen en is de cascade voorts gebaseerd op de aanname dat leidinggevenden informatie willen, kunnen en durven delen met medewerkers.

Ook veronderstelt de cascade eenvormigheid, maar in de praktijk geeft elke ontvanger zijn eigen `kleur` aan de informatie. Ten slotte biedt de inhoud van informatie een context op een hoger abstractieniveau. Daarmee is de inhoud weliswaar relevant voor iedereen, tegelijkertijd is ze te weinig specifiek voor de gedetailleerde informatiebehoefte van mensen.

Bron(nen):
Communicatie (1-5-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10