zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Noodzakelijk techniekonderzoek wordt niet gefinancierd



Daar komt nog bij dat het NWO techniekonderzoek niet fundamenteel genoeg vindt voor subsidies en is het onderzoek voor het bedrijfsleven weinig interessant doordat het niet direct praktisch toepasbaar is. Volgens Geert Vink van het Valorisation Centre van de TU Delft zit er tussen fundamenteel en toegepast onderzoek een technologische fase, Design & Engineering, die weliswaar cruciaal is, maar waarvoor financiering lastig te vinden is.

Een goed voorbeeld is zelfherstellend beton. Het principe hiervan is bekend zodat het niet meer onder fundamenteel onderzoek valt. Met de verworven kennis is echter nog geen constructie te maken. Het tussentraject, waarin wordt gekeken welke verhouding beton en andere stoffen de ideale combinatie geeft voor bijvoorbeeld asfalt, vergt nog veel onderzoek. Wanneer dat afgerond is, kunnen er echte bakstenen worden gemaakt. Voor dit onderzoek ontbreekt het echter aan geld.

Bron(nen):
Ingenieur (16-4-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10