zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Risk management staat vaak hoog op agenda



Bedrijven verwachten van de integratie van governance en risk management dat de blootstelling aan zakelijke risico`s vermindert, dat de performance van de organisatie verbetert en dat kan worden overleefd in een steeds complexer wordende zakelijke omgeving. De onderzoekers constateren echter dat er nog een lange weg is te gaan voordat ondernemingsbestuur, compliance en risk management (grc) geïntegreerd zijn. De ambitie bevindt zich vaak in de eerste fase van ontwikkeling. Een klein percentage van de onderzochte bedrijven heeft volledige integratie gerealiseerd.

De kosten van grc nemen jaarlijks toe. De helft van de respondenten schat in dat grc jaarlijks 5% van de opbrengsten kost, en 77% voorziet dat dit aandeel in de komende twee jaar toeneemt. Iets meer dan een kwart (26%) verwacht dat integratie van grc de kosten zal drukken. Iets meer dan een derde (34%) beschouwt de grc-uitgaven als investering in plaats van als kostenpost.

Bron(nen):
Finance & Control (30-4-2010)
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10